ENG

KINOSKOLA IESAKA

500 visu laiku filmu filmas ir kritiķu tandēma Ditas Rietumas un Normunda Naumaņa veidotās grāmatas 365 Dienas filmas papildināts izdevums. Abi autori jau sen bija iecerējuši atgriezties pie savas subjektīvās kino enciklopēdijas un izveidot papildinātu tās variantu. Pēc Normunda Naumaņa aiziešanas 2014.gada gada 12. septembrī šo ieceri ir realizējusi viņa kolēģe. Grāmata lasītājiem var būt par orientieri neizsmeļamajā kino piedāvājumā un aprakstīto filmu noskatīšanās ļaus samērā sistemātiski apgūt senākas un nesenākas kinovēstures esenci. >>>

Arhivs

12.09.2011
Liekam punktu programmai Filmu veidošanas pamati

Paldies par pieteikumiem programmai filmu veidošanas pamati - to ir ļoti daudz. Šīs nedēļas laikā apkoposim pieteikumus un tad arī informēsim interesentus.  >>>

15.08.2011
Aicinām uz aktiermeisatrības nodarbībām!

Kinoskola aicina uz aktiermeistarības nodarbībām!  Komplektējam kursu, kam nodarbības notiks divas reizes nedēļā - pirmdienās un ceturtdienās - no plkst. 14.30 līdz 16.30.
Dalībnieku skaits grupā - līdz 12 cilvēkiem. Maksa - Ls 40 mēnesī (par 8 nodarbībām). Nodarbības vada Ināra Slucka un Ivars Puga. Nodarbības sāksim septembrī. Pieteikties: kinoskola@kinoskola.lv

 
  >>>

01.09.2011
Aicinām uz Edmunda Jansona animācijas darbnīcu

Aicinām uz režisora Edmunda Jansona vadīto animācijas darbnīcu "Kam no animācijas ir bail?" Darbnīca notiks  20. līdz 22. septembrim Rīgas centrā, Kinoskolas telpās.  Gaidīsim jauniešus, kuriem ir padziļināta interese par animācijas filmu veidošanu. Nodarbības notiks trīs dienas, ik dienas – 3-4 stundas.

 Vairāk par nodarbību tēmu un saturu:

  >>>

01.09.2011
Tikšanās ar amerikāņu režisori Koniju Fīldu

8. septembrī plkst. 18:00 Kinoskola piedāvā iespēju kino cienītājiem un citiem interesentiem tikties ar pazīstamo ASV dokumentālo filmu režisori Koniju Fīldu (Connie Field). Būs iespējams noklausīties režisores vieslekciju, uzdot sev interesējošu jautājumus, būs arī iespēja noskatīties režisores veidoto dokumentālo filmu "Freedom on my Mind", kura ieguvusi vairākus prestižus apbalvojumus. Lekciju vadīs kinorežisors un Kinoskolas pasniedzējs Dāvis Sīmanis.


  >>>

11.09.2011
Ej un skaties filmas Baltijas pērlē! Ar atlaidi!

Sadarbībā ar festivālu "Baltijas pērle" piedāvājam iegādāties biļetes ar atlaidi (biļetes cena Ls 2) uz vairākām no šī festivāla filmām. Piedāvājums - visiem tiem, kas ir bijuši Kinoskolas klausītāji, arī visiem tiem, kas grasās apmeklēt Kinoskolas pasākumus šājā mācību gadā. Sistēma šāda - jūs rakstāt meilu kinoskola@kinoskola.lv, precīzi norādot filmas nosaukumu, datumu un seansu. Pēcāk varēsiet iegādāties šīs biļetes Kongresu nama kasē, atsaucoties uz Kinoskolas sarakstu. Biļešu skaits ierobežots!
  >>>

05.10.2011
Klausītājus Filmu veidošanas ciklā vairs neuzņemam!

Esam sākuši nodarbības filmu veidošanas ciklā un jaunus klausītājus šajā kursā neuzņemam! Paldies visiem tiem, kas interesējās par iespēju, bet grupa jau ir nokomplektēta! Brīvu vietu nav.
  >>>

15.10.2011
Melanholija ir klāt!

Šonedēļ uz ekrāniem iznāk ģeniālā dāņu režisora Larsa fon Trīra filma "Melanholija". Pasaules pirmizrādi filma piedzīvoja Kannu kinofestivālā maijā, Latvijas pirmizrādi - „Baltijas pērlē", bet 18. oktobrī plkst. 20:00 kino „Splendid Palace“ notiks  filmas "Melanholija" īpašais seanss ar Ditas Rietumas ievadlekciju pirms filmas.
No 21. oktobra filma iekļauta kino „Splendid Palace“ repertuārā.
  >>>

23.10.2011
Tievā, zilā līnija un Dāvis Sīmanis

Novembrī turpināsim sadarbību ar Sorosa fondu Latvija un ASV vēstniecību. 10.novembrī plkst. 18.00 aicinām uz Dāvja Sīmaņa vadīto lekciju/semināru "Sociālpolitiskais uzsvars Amerikas dokumentālā kino vēsturē" un Erola Morisa filmas "The Thin Blue Line skati". Šis pasākums turpinās septembrī aizsākto sarunu par ASV dokumentālā kino aktualitātēm, kuras ietvaros Kinoskolā viesojās "Oskaram" nominētā amerikāņu režisore Konija Fīlda.
Ieeja uz lekciju - brīva. Vietu skaits ir ierobežots, tālab aicinām pieteikties kinoskola@kinoskola.lv
  >>>

28.11.2011
Atgādinājums!

Atgādinām, ka Filmu veidošanas kursu klausītājiem pirmā nodarbība aktiermeistarībā ir otrdien, 29. novembrim plkst. 18.00, otrā - trešdien, 30. novembrī plkst. 18.00. Nodarbības vada Ināra Slucka.  >>>

10.05.2011
Dāvis Sīmanis par Kannu kinofestivāla īsfilmām

Kannās 11. maijā startē Kannu kinofestivāls. Turp devusies arī Kinoskolas/Kinotēkas komanda. Savukārt mājās palicējus aicinām kopā ar Dāvi Smani noskatīties un analizēt pērnā gada Kannu kinofestivāla konkursa programmas īsfilmas. Tās astoņas filmas, kas izraudzītas vairāk kā 3000 īsfilmu lielā konkurencē. Vārdu sakot, ja gribi saprast, kādas filmas tiek atlasītas pasaules svarīgākajam kinofestivālam, aicinām uz Kinoskolu ceturtdien 12.maijā plkst.18.00. Pasākums iekļauts Laikmetīgās mākslas centra rīkotās Brigāžu nedēļas ietvaros. Savukārt Kinoskolas aktivitātes ir iespējamas arī, pateicoties LMC Brigāžu atbalstam. IEEJA BRĪVA.

  >>>

18.06.2011
Aicinām uz intensīvo aktiermeistarības kursu!

No 4. līdz 12.jūlijam Kinoskolā notiks intensīvā aktiermeistarības darbnīca. Aicinām tos, kuri vēlas pārbaudīt savu talantu un interesējas par radošajām profesijām.   Aktrises un režisores Ināras Sluckas vadībā piedāvājam iespēju iepazīties  ar aktiermākslas pamatiem.  Esam vienojušies ar pasniedzēju, ka nodarbības notiks arī brīvdienās (sestdien un svētdien). Jūs gaida deviņas ļoti intensīvas nodarbību dienas. Vēl ir palikušas pēdējās brīvās vietas!  >>>

28.06.2011
Kinotēka Kalnciema kvartālā

Piektdien, 1. jūlijā plkst. 21.30 Kalnciema kvartālā brīvdabas kino pasākums sadarbībā ar LTV raidījumu „Kinotēka” un filmu izplatīšanas kompāniju „ACME”. Tiks demonstrēts pozitīvs autorkino vasaras vakaram - brāļu Koenu filma „Sadedzināt pēc izlasīšanas”. Klātienē būs sastopamas arī raidījuma veidotājas -  Daira Āboliņa un Linda Olte. Ieeja bez maksas. Vietu skaits ierobežots!  


  >>>

15.04.2011
Baltijas Mediju skolas darbnīca - 2

No 21.-24.aprīlim Rīgā, Kinoskolā notiks Tallinas Baltijas Mediju skolas darbnīca Uzņem īsfilmu četrās dienās! Sīkāka informācija Madara (29981128).   >>>

02.05.2011
Filmas un lekcijas Film noir mistērija

No 5., 6., 7. un 9. maijā Kinoskola sadarbībā ar ASV vēstniecību organizē amerikāņu film noir filmu skati un lekcijas. Šī cikla ietvaros tiks demonstrēti amerikāņu kino šedevri, kuri Latvijā līdz šim nav rādīti.  Filmu skate tiks papildināta ar lekcijām un komentāriem (lektori, prof. Viktors Freibergs, kritiķe Dita Rietuma, prof. Jarmo Valkola (Somija)). Četru dienu laikā tiks izrādītas izcilas XX gs. film noir, kas tapušas Holivudā un tajā pat laikā tiek uzskatītas par izaicinājumu Holivudas stilam. Programmā filmas: Sanseta bulvāris, Maltas vanags, Pastnieks vienmēr zvana divreiz, Gilda, Lielā tveice, Ķīniešu kvartāls u.c.

Ieeja uz filmu skatēm un lekcijām ir bez maksas. 
Filmas tiek demonstrētas angļu valodā. Aicinām! Skates notiek 13.janvāra ielā 33 2.stāvā Kinoskolas telpās. 
  >>>

14.06.2011
16.jūnijā - noslēdzam sezonu!

Kinotēkas sezonas noslēguma raidījumā – Latvijas kino jaunumi! Kādas filmas šovasar taps Latvijā? Par to runās kritiķes, stāstīs režisori un producenti. Rudenī mūs gaida vairākas pirmizrādes, bet jau nākamā gada sākumā – pirmā Latvijā tapusī šausmu filma! Ieskatīsimies arī aktuālajā kinoteātru piedāvājumā, bet ciklā Filma, ko nedrīksti neredzēt – vasarīga filma sievietēm, kas meklē sevi! Kinotēka – LTV1 ceturtdienās pirms Nakts ziņām un sestdienās 11 no rīta!

  >>>

26.05.2011
Kannu iespaidi - Kinoteka

Sveicieni!
Esam atgriezušies no Kannu kinofestivāla un sasmēlušies (kino: izcilu filmu) “sauli”, ja ne visam mūžam, tad vismaz atlikušajam gadam gan. Šovakar jums ir iespēja LTV 1 plkst.22.45 noskatīties šo to no mūsu festivāla iespaidiem.
Par Kinoskolas vasaras plāniem ziņosim tuvākajā laikā, kā arī aicināsim uz bezmaksas kinovēstures (filmu) seansiem sadarbībā ar ASV vēstniecību – reizi mēnesī līdz pat šā gada beigām.

  >>>

30.05.2011
Skatieties 2.maija Kinotēkā!

Šonedēļ Kinotēkā: burleskas zvaigznes košajā un dzīvespriecīgajā Matjē Amalrika filmā Turneja. Uz ekrāniem atgriežas izveicīgais Kung Fu panda Po. Kritiķes apspriež arī citus jaunumus kinoteātros, un ciklā Filma, ko nedrīkst neredzēt – Helēna Mirena Anglijas karalienes lomā. Skaties mūs 2.jūnijā plkst. 22.45 LTV1  un sestdienās 11 no rīta!

  >>>

06.06.2011
Šovakar, 6. jūnijā!

Šovakar, 6. jūnijā, Ināra Slucka aicina uz nodarbību savus audzēkņus. Plkst. 18.00 Kinoskolā. Tiekamies!  >>>

06.06.2011
Vasaras blokbasteri 9. jūnija Kinotēkā

9. jūnija Kinotēkā – vasaras skaļākās, noslēpumainākās un gaidītākās pirmizrādes! Kritiķēm ir ko par tām teikt! Apskatīsim arī aktuālo kino repertuāru, par savu īpašo filmu stāstīs Lattelecom  komercdirektore Kerli Gabriloviča, bet ciklā L’Oreal Paris zvaigznes – apburošā Diāna Krīgere. Skaties LTV1 ceturtdienās pirms Nakts ziņām plkst. 22.45 un sestdienās 11 no rīta!

  >>>

26.09.2010
Teātra vēstures kurss - no 3.marta

Atvainojamies, ka vēlreiz par nākas nedaudz pabīdīt Normunda Naumaņa teātra kursa sākuma datumu. Šoreiz vainīgs ir remonts Kinoskolas jaunajās telpās 13.janvāra ielā 33 (virs kafejnīcas Rock and Riga).  
Teātra kritiķis Normunds Naumanis ir sagatavojis īso kursu modernā teātra vēsturē, ko sāks lasīt 3.martā plkst.18.00. Lekciju ciklā - 4 lekcijas. Pirmā veltīta Robertam Vilsonam. Aicinām!
  >>>

03.02.2011
Īsfilma četrās dienās!

No 3.-6.februārim Rīgā, laikmetīgās kultūras centrā kim?, notiek Baltijas Mediju skolas radošā darbnīca "Izveido īsfilmu četrās dienās!: Projektu organizē Baltijas mediju skola (Tallinas universitāte) sadarbībā ar interešu izglītības centru "Kinoskola:. Darbnīcas mērķis ir konspektīvā un fokusētā formā iepazīstināt tās dalībniekus ar videofilmu uzņemšanas ābeci – gan teorijā, gan praksē.


  >>>

22.02.2011
Jauns kurss: Ievads aktiermeistarībā.

Kinoskola uzsāk komplektēt grupu (10 cilvēki)  trīs mēnešu nodarbību kursu Ievads aktiermeistarībā. 

Pirmajā mēnesī vingrinājumi, etīdes. Otrajā darbs ar tekstu . Trešajā  - tiek sagatavotas nelielas epizodes darbam kameras priekšā.
Nodarbības notiks martā, aprīlī un maijā katru ceturtdienu pl.15.00-18.00 Kinoskolas jaunajās telpās 13.janvāra ielā 33, otrajā stāvā. Nodarbības vada aktrise un režisore Ināra Slucka.

  >>>

20.02.2011
Jauni kursi Kinoskolā no marta

Esam atgriezušies no Berlīnes un varam sākt gatavoties marta mēnesim Kinoskolā.

Martā sāksim vairākus lekciju kursus -  marta pirmajā nedēļā sāksim Viktora Freiberga jauno lekciju ciklu par absurdu un komēdijām. Mēģinām tradicionālās sestdienas lekcijas bīdīt uz otrdienu vakariem. Ja kāds nevar, negrib, ir sašutis utt., lūdzu, rakstiet kinoskola@kinoskola.lv.  Varam bīdīties arī atpakaļ! Gaidām gan esošos, gan jaunus kinovēstures stāstu cienītājus. 
7.martā sāksim Dāvja Sīmaņa kursu Ievads montāžā, kura ietvaros būs arī praktiskas nodarbības. Drīzumā - sīkāks kursu apraksts.
Trešais būs ilgi gaidītais N.Naumaņa tātra vēstures kurss, ko sāksim 3.martā.

  >>>

27.02.2011
Kinoskolas brigāde

3.martā plkst.18.00 gaidām uz Kinoskolas jaunās bāzes vietas "neoficiālu" atklāšanu. Jaunajā mājā sāksim ar starpdisciplināru kursu - Normunds Naumanis stāstīs par teātri, šoreiz Bobu Vilsonu. Pie jaunajām telpām 13.janvāra ielā 33 (2.stāvā) esam tikuši, pateicoties atbalstam Laikmetīgās Mākslas centra projektu konkursā Brigāde.  >>>

01.03.2011
Turpinām kursu Ievads montāžā

14.martā plkst. 18.00 kārtējā Dāvja Sīmaņa kursa Ievads montāžā nodarbība  (otrā lekcija). Kura ietvaros būs arī praktiskas nodarbības.  Nodarbības notiek jaunajās telpās - 13.janvāra ielā 33, 2. stāvā. Ja jūs intertesē šīs kurss un vēlaties mums pievienoties vēl uz 5 Dāvja Sīmaņa vadītajām nodarbībām - aicinām! Rakstiet kinoskola@kinoskola.lv  >>>

22.02.2011
PAPILDINĀTS! Viktora Freiberga Absurda komēdijas

Šonedēļ, otrdien, 5.aprīlī noslēdzam Viktora Freiberga vadīto kursu "Abdsurda komēdijas". Lekcijas sākums  plkst. 18.15. Aicinām arī interesentus, kuri nav piedalījušies iepriekšējās profesora vadītajās nodarbībās.

  >>>

27.03.2011
Aicinām pieteikties Baltijas Mediju skolas darbnīcai!

Kinoskola turpina sadarbību ar Tallinas universitātes Baltijas Filmu un Mediju skolu. Pēc sekmīgās četru dienu programmas "Make a short in 4 days", kas notika februārī, piedāvājam šādu pat īso kursu arī aprīlī - no 21.-24.aprīlim. 

(Martā paredzētais kurss - nenotika).
Pabeidzot kursu, BFM izsniedz sertifikātu, kā arī apliecību par vien kredītpunkta ieguvi studijām BFM. Sīkāka informācija BFM mājas lapā. Reģistrāciju un kursa koordināciju veic BFM.
  >>>

10.04.2011
Šonedēļ viss turpinās

Atgādinām, ka šonedēļ Kinoskolā ir šādas lekcijas: pirmdien, 11.aprīlī, plkst.18.00 - Dāvja Sīmaņa vadītais kurss Ievads montāžā. Noslēdzošā lekcija. Trešdien - tradicionālā nodarbība aktiermeistarībā (plkst.18.00). Laipni lūdzam! kinoskola@kinoskola.lv
  >>>

18.04.2011
Papildus tikšanās ar Dāvi Sīmani

Pirmdien, 18.aprīlī plkst.18.00, Kinoskolā Dāvja Sīmaņa "atvērtā nodarbība". Pieliekam punktu kursam Ievads filmu veidošanā ar īpašas filmas skati. Protams, būs arī Sīmaņa komentāri. Aicinām visus, kas apmeklēja kādu no šī cikla nodarbībām. Ieeja brīva. Visi laipni gaidīti! 13.janvāra ielā 33. 2 stāvā. Nodarbībā apsolījuši būt arī dramaturgs Ivo Briedis un režisors Jānis Putniņš, kuri vadīja kursu. Nāciet gan! Kad tad, ja ne tagad?
  >>>

18.09.2010
Freibergs par digitālo laikmetu

9.oktobrī atsāksim jau tradicionālās Kinoskolas sestdienas kim?. Katru sestdienu plkst.16.00 tiks piedāvāta ilustrēta lekcija, kas veltīta kādai būtiskai kinovēstures (tuvākas vai tālākas) parādībai vai personībai.  9.oktobrī pirmo lekciju ciklā „Kino estētika un valoda digitālajā laikmetā” lasīs profesors Viktors Freibergs. (Ciklā – 4 lekcijas). Arī turpmāk nodarbības kinovēsturē veidosim kā 4 lekciju kursus, kurus mēneša garumā lasīs Kinoskolas lektori.

  >>>

08.11.2010
Lekcija par Larsa fon Trīra skolu

Sestdien, 13. novembrī, plkst.12.00 Spīķeros, kim? zālē notiks Dānijas Nacionālās kinoskolas pārstāves Elizabetes Rozenas lekcija par šo augstākās izglītības iestādi, kuru ir absolvējuši pasaulslaveni režisori - Larss fon Trīrs, Tomass Vinterbergs, Kristofers Boe un citi.

Tiks demonstrētas arī īsfilmas, kas tapušas šajā kinoskolā, kuru pamatoti uzskata par vienu no spēcīgākajām Eiropā.

Ieeja – brīva!

  >>>

17.11.2010
Norvēģijas un Dānijas filmu programma Sievietes skats

No 25.-28.novembrim notiks Norvēģijas un Dānijas filmu programma Sievietes skats, kura programmā iekļautas norvēģu un dāņu spēlfilmas, ko veidojušas režisores – sievietes. Programmas fokuss – ir sievietes skats, tas unikālais pasaules izjūtā, filmu tematikā un stāstījumā, ko savos radošajos darbos, arī šķietami tradicionāli tik vīrišķīgā profesijā kā kinorežija ienes sievietes. Filmu programma skatāma kinoteātrī KSuns no ceturtdienas līdz svētdienai seansos plkst.18.00 un 20.00. Filmu programmas atklāšana – 25.novembrī plkst.17.30. Ieeja uz seansiem – brīva. Pasākumu organizē Kinoskola.

 

  >>>

12.01.2011
Klods Šabrols. Nepelnīti piemirstais.

Sestdien, 15. janvārī plkst. 15.00 pirmā lekcija kinovēstures ciklā "Aizmirstie franču klasiķi". Šajā ciklā kritiķe Daira Āboliņa stāsta par tiem franču režisoriem, kuri nepelnīti palikuši savu skaļo uzvārdu brāļu paēnā. Gan jāpiebilst - palikuši paēnā Latvijā, jo pasaulē par Kloda Šabrola, Renē Klērs, Marsela Karnē un Klods Leluša vietu XX gs. kinovēsturē nešaubās.
  >>>

20.02.2011
Noslēdzam kursu Ievads režijā, būs montāža

21. un 22. janvārī Kinoskolā (kim? telpās) noslēgsies režisora Jāņa Putniņa vadītais lekciju cikls „Ievads režijā”, kura izskaņā iepazīsimies arī ar kursa klausītāju radošajiem darbiņiem. Cikls piedāvāja ielūkoties režisora profesijas ābecē, kā arī  paplašināja izpratni par kinomākslu, dodot ieskatu dažādu radošo kinoprofesiju pamatos.  Šis kurss bija viens no moduļiem ciklā Filmu veidošanas pamati. Noslēdzošais 6 lekciju cikls - Ievads montāžā sāksies no 7.marta. To vadīs Dāvis Sīmanis.
  >>>

19.01.2011
Miglu krastmala - filma, kas jāredz

Sestdien, 22. janvārī plkst. 15.00 otrā lekcija kinovēstures ciklā "Aizmirstie franču klasiķi". Šajā ciklā kritiķe Daira Āboliņa stāsta par tiem franču režisoriem, kuri nepelnīti palikuši savu skaļo uzvārdu brāļu paēnā. Gan jāpiebilst - palikuši paēnā Latvijā, jo pasaulē par Kloda Šabrola, Renē Klērs, Marsela Karnē un Klods Leluša vietu XX gs. kinovēsturē nešaubās. Otrā lekcijas varonis - Marsels Karnē. Īpaša uzmanība tiks veltīta filma, kas nereti tiek uzskatīta par film noir ietekmju avotiem - iespaidīgajai "Miglu krastmalai".   >>>

23.01.2011
Uzmanību - pārcelta nodarbība!

Uzmanību, nodarbība kinovēsturē - Dairas Āboliņas trešā lekcija ciklā "Aizmirstie franču klasiķi" notiks otrdien, 25.janvārī plkst.18.00. Savukārt sestdien - 29.janvārī - nodarbība nenotiks!
  >>>

07.11.2010
Finišē pirmais posms, sākas otrais

Pirmdien, 8.novembrī, notiks noslēdzošā lekcija modulī Scenārija veidošanas pamati, ko lasīs dramaturgs Ivo Briedis. No 15.novembra sāksies jauns modulis Ievads operatora mākslā, ko vadīs operators Andrejs Verhoustinskis. Arī šīs nodarbības notiks pirmdienās plkst.18.00.

  >>>

29.11.2010
Decembra izskaņa Kinoskolā

Atgādinām, ka pirmdien, 20.decembrī plkst. 18.00 notiek nodarbība pie operatora Andreja Verhoustinska. Tā ir piektā lekcija 6 lekciju ciklā Ievads operatora mākslā. Gaidīsim! Otrdien un trešdien nodarbības aktiermeistarībā nenotiek - tās atsāksies janvāra sākumā. Arī sestdienu nodarbības kinovēsturē atsāksies janvāra sākumā - tās ievadīs Dairas Āboliņas četru lekciju cikls "Aizmirstie franču klasiķi", kas veltīts spilgtām Francijas kinovēstures personībām. Tiem režisoriem, kas nepelnīti (vismaz Latvijā) ierasti paliek "lielo vaļu" - Godāra, Trifo, Renē - pavēnī.  Jaukus un gaišus svētkus visiem tiem, kas bija kopā ar mums! Tiksimies Kinoskolā jau 2011.gadā!
  >>>

26.12.2010
Make a short film in 4 days!

Ar šo uzmundrinošo saukli piesakām Tallinas universitātes Baltijas mediju skolas (BFM) organizēto meistardarbnīcu, kas notiks no 3.-6. februārim Spīķeros. Aicinām visus tos, kas nākotnē vēlas studēt kinomākslu Igaunijā. Piedaloties darbnīcā, jūs iegūstiet bonusa punktu iestājai Tallinas universitātē. Dalībnieku reģistrāciju veic BFM (BFM mājas lapā), Kinoskola startē kā šī projekta sadarbības partneris. Tālākā informācija seko angļu valodā.
  >>>

13.12.2010
Tikšanās ar Ivo Briedi

Dramaturgs Ivo Briedis ir gatavs individuālām konsultācijām. Ja esat morāli un radoši tam gatavi, jums ir ko rādī un ko vaicāt, satiksimies vēl līdz Ziemassvētkiem 18.decembrī plkst.12.00 Spīķeros kim?. Ja gatavojaties nākt, lūdzu, rakstiet uz kinoskola@kinoskola.lv, sakoordinēsimies ar laikiem!  >>>

26.08.2010
Uzņemam klausītājus jaunā lekciju ciklā

Kinoskola uzsāk jaunu lekciju ciklu „Filmu veidošanas pamati”, lai iepazīstinātu ar filmu uzņemšanas procesu un mākslinieciskajiem paņēmieniem. Lekciju cikls sastāvēs no četriem blokiem – scenārija rakstīšana un naratīvs, praktiskā režija, operatora māksla, montāža un postprodukcija – kurus atbilstoši tēmai pasniegs Latvijā atzīti profesionāļi. Katrā no 4 kursa sadaļām tiks nolasītas 6 lekcijas, tādējādi sniedzot padziļinātu ieskatu katra profesionālā segmenta aspektos.  >>>

12.04.2010
Kā mums gāja meistardarbnīcā?

Aptuveni 120 interesenti, kuri atnāca noskatīties Baltijas Filmu un mediju skolas studentu darbus, pielika punktu šīs Tallinas augstskolas un Kinoskolas kopīgi veidotajam projektam - radošajai darbnīcai Spīķeros, kuras laikā tika filmētas divas īsfilmas. Kā zināms, filmās pārtapa scenāriji, kuri uzvarēja iepriekš izsludinātā scenāriju konkursā.  Filmas vēl ir jāmontē, taču piedāvājam bilžu stāstu, par to, kā tad mums gāja.
  >>>

20.04.2010
Viktors Freibergs par Stenliju Kubriku

Sestdien, 24.aprīlī, plkst.13.00 kārtējā Kinoskolas lekcijā - profesora Viktora Freiberga stāstījums par režisoru Stenliju Kubriku. Gaidām interesentus!
Plašāka informācija sekos!
  >>>

25.04.2010
Vispirms Fasbinders, tad Tarkovskis

Nākamajā sestdienā 1.maijā plkst.13.00 būs Normunda Naumaņa lekcija par Raineru Verneru Fasbinderu. Savukārt Daira Āboliņa par Andreju Tarkovski stāstīs nedēļu vēlāk - 8.maijā. Atvainojamies par nelielām "nobīdēm". Gaidām interesentus!
Un vēl. Mēs būtu priecīgi, ja jūs padalītos ar savām pārdomām, kā un kad mēs varētu darboties vasarā. Idejas, ierosmes, vēlamo laika rāmi un savas īpašās vēlmes - par to visu, lūdzu, rakstiet uz kinoskola@kinoskola.lv. Centīsimies tās īstenot dzīvē!
  >>>

13.08.2010
Venēcijas festivāla sakarā

Visus tos, kas interesējas par labu kino un Starptautiskā Venēcijas festivāla (1.-11.septembris) atskaņām aicinām uz Kinoskolu un KIM? 16.septembrī plkst. 19.00, kad rādīsim Lailas Pakalniņas filmu „Pa Rubika ceļu”, kas iekļauta šā gada Venēcijas festivāla konkursa programmā. Par Venēcijas festivālā gūtajiem iespaidiem stāstīs arī režisore Laila Pakalniņa.  

  >>>

28.03.2010
Žana Lika Godāra izaicinājums un nicinājums

Žans Liks Godārs, būdams franču kino klasiķu klasiķis, viens no jaunā viļņa radītājiem, mēdz gan sajūsmināt, gan pamatīgi kaitināt un „krist uz nerviem”. Viņš ir arī retais leģendārā franču jaunā viļņa (XX gs.60.gadi) tīrradnis, kurš strādā joprojām. Profesoram Viktoram Freibergam ir savs skatījums uz šo odiozo personību. Aicinām uz režisoram veltīto lekciju un viņa filmas „Nicinājums” analīzi sestdien, 3.aprīlī plkst.13.00.

  >>>

28.03.2010
Baltijas Mediju skolas un Kinoskolas projekts

Paldies visiem, kuri piedalījās īsfilmu scenāriju konkursā! Kopumā saņēmām 35 scenārijus, patlaban ar tiem iepazīstas Tallinas Baltijas Mediju skolas pasniedzēji. Atgādinām, ka tiks izraudzūti 2-3 labākie scenāriji, lai tos pārvērstu filmās radošās darbnīcas ietvaros 10. un 11.aprīlī. Konkursa rezultāti tiks paziņoti pēc Lieldienām.

Atgādinām arī, ka 11.aprīlī plkst.18.00 Spīķeros kim? zālē notiks Baltijas mediju skolas labāko īsfilmu skate, par iespējām studēt kino Tallinā stāstīs skolas radošais direktors Martins Adamso (att.). Gaidīsim!

Ieeja – brīva

 

  >>>

17.06.2010
Vasaras seminārs A3

No 21. līdz 23. jūlijam aicinām uz Kinoskolas vasaras semināru „A3”. (Nebaidieties, tam nav nekāda sakara ar politiku, vien postmoderns jociņš politisko baltāliju gaisotnē). Trīs vakarus Spīķeros KIM zālē (no 18.00 līdz....) kinoteorētiķi Normunds Naumanis un Viktors Freibergs stāstīs par trim mūsdienu rietumu režisoriem, kuru uzvārdi sākas ar burtu „A”.  >>>

13.07.2010
Izmaiņas Kinoskolas vasaras dabnīcās

Tuvojas Kinoskolas jūlija seminārs A3 - trīs vakarus (no 21.-23. jūlijam) kim? būsim kopā ar Normundu Naumani un Viktoru Freibergu.  Gaidām interesentus! Diemžēl augustā paredzētais Dāvja Sīmaņa seminārs tiek pārcelts uz rudeni - oktobri, kad notiks Kinoskolas rīkotais starptautiskais, neformālai kinoiziglītībai veltītais seminārs. Detalizētāka informācija sekos.

  >>>

18.07.2010
Gaidām seminārā A3

No 21.-23.jūlijam notiks Kinoskolas vasaras seminārs A3. Trīs vakarus pēc kārtas no plkst. 19.00 Kinoskolas nodarbību telpās kim? Spīķeros (3.stāvā virs Meta Cafe) notiks Viktora Freiberga un Normunda Naumaņa lekcijas, kuru varoņi būs Atoms Egojans, Gregs Araki un Vess Andersons – trīs mūsdienīgi, aktuāli un daudzveidīgi režisori, spilgta autorrokraksta īpašnieki, kurus vieno ne tikai burts „A” (vārdā/uzvārdā), bet arī savdabīgas, oriģinālas filmas.


  >>>

08.03.2010
Latviešu režisoru meistardarbnīcas Kinoskolā

Turpinās sestdienas nodarbības kinovēsturē - „meistardarbnīcas Kinoskolā". Šo pasākumu sesiju atklāja režisore Laila Pakalniņa, taču būs arī turpinājums - 13.martā plkst.13.00 Kinoskolā viesosies režisore Anna Viduleja. Nodarbību vadīs Daira Āboliņa. Nodarbību veidosim kā sarunu par tēmu: Vai īsfilmas ir iesācēja žanrs?
Uz nodarbību aicinām visus Kinoskolas audzēkņus (arī no "aktieriem" un "montāžas").
  >>>

17.01.2010
Sveicam Mārtinu Skorsēzi!

Sveicam izcilo amerikāņu kinorežosoru Mārtinu Skorsēzi ar svaigi iegūto "Zelta Globusu" (Golden Globe), kaut šī, protams, nav ne pirmā, ne arī pēdējā leģendārā un joprojām aktīvi strādājošā Mārtina Skorsēzes balva.
Vairāk par šī režisora jau 40 "ar asti" gadus ilgo kino karjeru runāsim sestdien, 23.janvārī, Spīķeros Kim? zālē  plkst.13.00. Lektore - Dita Rietuma.
  >>>

10.03.2010
Izsludina īsfilmu scenāriju konkursu radošās darbnīcas ietvaros

Kinoskola sadarbībā ar Baltijas Mediju skolu Tallinā un Laikmetīgās mākslas muzeja pilotprogrammu Kim? izsludina īsfilmu ideju un scenāriju konkursu. (Iesūtīšanas termiņš - 21.marts, sūtīt uz meilu kinoskola@kinoskola.lv). Konkursa uzvarētājiem būs iespēja realizēt savu ideju Baltijas Mediju skolas pasniedzēju vadībā, uzņemot savu īsfilmu Spīķeru teritorijā. Radošā darbnīca, kuras laikā tiks filmētas filmas, notiks 10.-11.aprīlī. 11.aprīlī Spīķeros notiks arī Baltijas Mediju skolas īsfilmu skate.
  >>>

23.03.2010
Uzmanību - pārceltas nodarbības!

Atgādinām, ka šo trešdien (24.martā) nenotiek Dāvja Sīmaņa vadītā nodarbība montāžas kursā (tā pārcelta uz 31.martu). Savukārt šīs nedēļas tradicionālā sestdienas nodarbība kinovēsturē izņēmuma kārtā notiks piektdienas vakarā (26.martā plkst.18.15). Tēma - film noir. Lektore - Dita Rietuma.
  >>>

06.04.2010
Sīmaņa kurss un Pasaules skaņa

Šonedēļ montāžas kursā pie Dāvja Sīmaņa -  praktiskās nodarbības (abām grupām), ar to arī šis jaukais kurss būs noslēdzies. Apsveicam arī Dāvi Sīmani ar viņa un Ginta Grūbes filmas "Pasaules skaņa" pirmizrādi! Filmu var noskatīties kinoteātrī Rīga.

  >>>

15.04.2010
Pedro Almodovars un Stenlijs Kubriks

Turpinās sestdienas nodarbības Kinovēsturē. 17.aprīlī (kā vienmēr - plkst.13.00) Kinovēstures nodarbība būs veltīta Pedro Almodovara daiļradei. Lekcijas autore - Daira Āboliņa stāstīs par Pedro Almodovara filmām, ekstravagancēm un sievietēm uz nervu sabrukuma robežas. Gaidām interesentus! Savukārt 24.aprīlī profesors Viktors Freibergs stastīs par Stenlija Kubrika daiļaradi.   >>>

30.11.2009
Vācu ekspresionisms. Vai dēmoniskais ekrāns?

Sestdien, 5.decembrī, Kinoskolas kārtējā sestdienas nodarbībā runāsims par vācu ekspresionisma spilgtākajiem darbiem. Lekciju sāksim plkst.13.00!
  >>>

20.12.2009
Lūk, ko darīsim 2010.gadā

Esam noslēguši pirmos divus mēnešus Kinoskolā! Redzējuši izcilas filmas – jaunas un vecas -, klausījušies Ditas Rietumas, Dairas Āboliņas, Viktora Freiberga, Normunda Naumaņa lekcijas, arī uzņēmuši savus pirmos starptautiskos lektorus – kinozinātnieku Janu Eriku Holstu (Norvēģija) un Krievijas režijas slavenību Kirilu Serebreņnikovu.


  >>>

28.03.2010
Antilineārā montāža

Šonedēļ notiek Dāvja Sīmaņa vadītā desmitā lekcija montāžas vēsturē un teorijā, kas tika pārcelta no 24.marta uz 31.martu.
Nodarbībā turpināsim analizēt atsevišķus antilineārā montāža paraugus.
  >>>

19.12.2009
Spīlbergs. Mākslinieks vai komersants?

Šā gada ziemas sezonas noslēdzošā lekcija būs veltīta režisoram un producentam, kura vārds šķietami īpašus paskaidrojumus neprasa, - Stīvenam Spīlbergam. Lekcija notiks 19.decembrī plkst.13.00. Lektore - Daira Āboliņa
  >>>

15.03.2010
Uzmanību montāžas kursa klausītājiem!

Šonedēļ turpinās prakstiskās nodarbības montāžā! Tas nozīmē, ka 10.martā teorētiskā nodarbība Kim? telpās nenotiks. Tās vietā Dāvis Sīmanis jūs gaidīs pie montāžas galdiem studijā "Lokomotīve". Otra audzēķnu grupa uz praktisko nodarbību tiks gaidīta piektdien. Atgadinām, ka šī ir noslēdzošā nodarbība otrā mēneša apmācības programmā un lūdzam nokārtot maksājumus visiem tiem, kas to vēl nav izdarījuši. Skat. turpinājumu.
  >>>

07.10.2009
Svētais briesmonis Larss fon Trīrs

Kinoskola iemēģina savu mājvietu KIM telpās Spīķeros (3.stāvā)! Sestdien, 17.oktobrī,  plkst. 16.00 aicinām uz lekciju Svētais briesmonis Larss fon Trīrs. Kritiķi Normunds Naumanis un Dita Rietuma sarunāsies un stāstīs par vienu no Eiropas spilgtākajiem režijas talantiem 

  >>>

14.11.2009
Sirreālisma tēli

Bārdas naža asmens, kas šķeļ acu zīlīti, - šis XX gs. 20.gadu nogalē tapušās Luisa Bunjuela un Salvadora Dalī  filmas "Andalūzijas suns"/ "Un Chien Andalou" kadrs satricināja iztēli un pakļāva provokācijai klasiskās kino stāstīšanas tradīcijas.
Par sirreālisma pēdām kino - kārtējā Kinoskolas lekcijā sestdien, Spīķeros, šoreiz plkst.17.00 (!).  >>>

15.11.2009
Viktors Freibergs par Kopolu un Drakulu

Sestdien, 21.novembrī, plkst.16.00 gaidām uz profesora Viktora Freiberga lekciju "Vājprāta karnevāls un vampīri Frensisa Forda Kopolas filmās".
Lekcija notiek KIM? zālē Spīķeros.  >>>

16.11.2009
Mūzikla dzimšana un brieduma gadi

Brīdī, kas kino ienāca skaņa, tas aizrautīgi metās jaunās baudās - skaņas un mūzikas izbaudīšanā. Mūzikla žanrs, kas sākās XX gs. 20.gados, ir piedzīvojis popularitātes kulmināciju un atslābumu. Par mūzikla attīstību stāstīs Daira Āboliņa. Uzmanību! Lekcija 28.novembrī sāksies plkst. 12.30! Nenokavējiet!  >>>

30.11.2009
Film-noir fatālais valdzinājums

Ceturtdien, 3.decembrī, plkst. 20.00 K.Sunī stāstīsim par vienu no netveramākajām un ilgmūžīgākajām kino parādībām  film- noir.

  >>>

14.10.2009
Freibegs mīl Sorentino!

Kinoskola turpina rosīties kinoteātrī KSuns, aicinot profesora Viktora Freiberga cienītājus! Ceturtdien, 15.oktobrī, plkst. 20.00 V.Freibergs stāstīs par Kinematogrāfiskā skatiena funkciju itāļu režisora Paolo Sorentino filmās.
  >>>

16.10.2009
Notikusi pirmā tikšanās ar aktiermākslas interesentiem

Paldies visiem, kuri bija ieradušies  uz tikšanos tik kuplā skaitā! Ceru tikties ar jums jau nodarbībās.
  >>>

19.10.2009
Sākušās nodarbības aktiermeistarībā

Sākušās nodarbības aktiermeistarībā. Turpmāk tās notiks katru trešdienu no plkst. 18.00-21.00 un katru piektdienu no plkst. 14.30-17.30 Spķeros kim? nama 3.stāvā. Nodarbības vada Ināra Slucka.  >>>

24.10.2009
Sākam nodarbības kinovēsturē

31.oktobrī, sestdien, plkst.16.00 sākam nodarbības kinovēsturē. Aicinām visus tos, kas pieteikušies kinovēstures kursam! Pirmās lekcijas tēma: Romāns Polaņskis. Noziedznieks vai klasiķis?   >>>

30.09.2009
Sākam ar Hičkoku

Aicinām uz Kinoskolas iesildīšanās nodarbību, kas notiks kinoteātrī K.Suns 8.oktobrī  plkst.20.00.   >>>

03.10.2009
Gaidām uz aktiermeistarības nodarbībām

Aktiermeistarības pamati ir viens no Kinoskolas programmu piedāvājumiem. Kursu vadīs aktrise un režisore Ināra Slucka. Tiekamies 15.oktobrī plkst.18.00 Spīķeros KIM? mājā 3.stāvā!
  >>>