ENG

KINOSKOLA IESAKA

500 visu laiku filmu filmas ir kritiķu tandēma Ditas Rietumas un Normunda Naumaņa veidotās grāmatas 365 Dienas filmas papildināts izdevums. Abi autori jau sen bija iecerējuši atgriezties pie savas subjektīvās kino enciklopēdijas un izveidot papildinātu tās variantu. Pēc Normunda Naumaņa aiziešanas 2014.gada gada 12. septembrī šo ieceri ir realizējusi viņa kolēģe. Grāmata lasītājiem var būt par orientieri neizsmeļamajā kino piedāvājumā un aprakstīto filmu noskatīšanās ļaus samērā sistemātiski apgūt senākas un nesenākas kinovēstures esenci. >>>

Latvijā

22.10.2014
Eiropas gada filmu izlase
Zviedru režisora Rubena Ostlunda veidotā drāma Force Majeure ir ļoti grūti vārdiski pārstāstāma – tas vien ir apliecinājums filmas absolūti kinematogrāfiskajam vērtībām (tās attēlam, kadra kompozīcijām, vizuālajam risinājumam, montāžas ritmam, tās “telpai un elpai”). Nenoliedzami, tā ir viena no gada izcilākajām Eiropas filmām.

Lasiet vairāk par filmu Force Majeure


Leviatāns
ir kļuvusi par Krievijas sūtni Amerikas Kinoakadēmijas balvai Oskars labākās ārzemju filmas kategorijā. Tā būs arī viena no filmām, kas pretendēs uz nopietnām Eiropas Kinoakadēmijas balvām. Šis izcilais krievu režisora Andreja Zvjaginceva darbs jau ir saņēmis balvu par labāko scenāriju Starptautiskajā Kannu kinofestivālā.

Lasiet vairāk par filmu Leviatāns


Britu Karaliskās Akadēmijas biedrs, glezniecības metrs, kurš apvieno sevī dievišķās apdāvinātības dzirksti un cilvēcisku piezemētību – pat brutalitāti – tāds ir izcilā britu režisora Maika Lī filmas Misters Tērners galvenais varonis, ko spēlē aktieris Timotijs Spols. Tieši viņš saņēma Kannu kinofestivāla balvu par labāko aktierdarbu.

Lasiet vairāk par filmu Misters Tērners

 Ditas Rietumas rakstu sērija portālā arterritory.com tiek atjaunota ik pirmdienu.


Komentēt

Vārds *
Komentārs *
drošības kods *
secureimage