ENG

KINOSKOLA IESAKA

500 visu laiku filmu filmas ir kritiķu tandēma Ditas Rietumas un Normunda Naumaņa veidotās grāmatas 365 Dienas filmas papildināts izdevums. Abi autori jau sen bija iecerējuši atgriezties pie savas subjektīvās kino enciklopēdijas un izveidot papildinātu tās variantu. Pēc Normunda Naumaņa aiziešanas 2014.gada gada 12. septembrī šo ieceri ir realizējusi viņa kolēģe. Grāmata lasītājiem var būt par orientieri neizsmeļamajā kino piedāvājumā un aprakstīto filmu noskatīšanās ļaus samērā sistemātiski apgūt senākas un nesenākas kinovēstures esenci. >>>

Pasaulē

26.08.2010
Venēcijas kinofestivāla akcenti

Lailas Pakalniņas pusstundu garā dokumentālā filma Pa Rubika ceļu fiksē norises uz velosipēdistu celiņa, kas savieno Rīgu un Jūrmalu, piedāvājot skatītāja interpretācijai atvērtu kinematogrāfisku tekstu. Pa Rubika ceļu piedāvā mūsdienu Latvijas sociālpolitisko procesu metaforu, kuru konkretizē filmas sākumā un finālā esošie titri: atgādinājumi par Alfrēda Rubika cīņu pret Latvijas neatkarību 90.gadu sākumā un viņa ievēlēšanu par Eiropas Parlamenta deputātu 2008.gadā. Pa Rubika ceļu var traktēt arī kā vēstījumu par Latvijas iedzīvotāju traģiski īso vēsturisko atmiņu. Horizonti ir otrā nozīmīgākā Venēcijas kinofestivāla konkursa programma – līdzās pamatkonkursam, kur savā starpā sacenšas spēlfilmas.


Spēlfilmu konkursu šogad vērtēs amerikāņu kinorežisora Kventīna Tarantino vadītā žūrija – tajā ir iekļautas 22. filmas. To vidū arī pasaulslaveno režisoru Darena Aranofska, Sofijas Kopolas, Džuljena Šnābela, Fransuā Ozona, Takeši Miikes darbi. Festivālu 1.septembrī atklās režisora Darena Aranofska filma Melnais gulbis (Black Swan - att.) ar Natāliju Portmeni galvenajā lomā.


Latvija Venēcijas kinofestivālā pēdējo reizi tika pārstāvēta 2003.gadā, kad tajā piedalījās Lailas Pakalniņas spēlfilma Pitons.


Komentēt

Vārds *
Komentārs *
drošības kods *
secureimage