ENG

KINOSKOLA IESAKA

500 visu laiku filmu filmas ir kritiķu tandēma Ditas Rietumas un Normunda Naumaņa veidotās grāmatas 365 Dienas filmas papildināts izdevums. Abi autori jau sen bija iecerējuši atgriezties pie savas subjektīvās kino enciklopēdijas un izveidot papildinātu tās variantu. Pēc Normunda Naumaņa aiziešanas 2014.gada gada 12. septembrī šo ieceri ir realizējusi viņa kolēģe. Grāmata lasītājiem var būt par orientieri neizsmeļamajā kino piedāvājumā un aprakstīto filmu noskatīšanās ļaus samērā sistemātiski apgūt senākas un nesenākas kinovēstures esenci. >>>

Pasaulē

18.09.2010
Noslēdzies Venēcijas kinofestivāls
Balvas saņēmēja Sofija Kopola pret notikušo izturējās daudz vēsāk un atturīgāk, varbūt arī neticīgāk. Viņas filma, kas vēstī par jaunas, bet iztukšotas Holivudas slavenības - kāda aktiera vārdā Džonijs Marko (lomā Stīvens Dorfs) - krīzi, nebija to filmu vidū, kuras dažādās aptaujās tika minētas kā iespējamās festivāla laureātes. Kaut Sofija Kopola savā ironiskajā un šķietami distancētajā Holivudas aizkulišu studijā nav zaudējusi ne stila izjūtu, ne trāpīgo vērojumu, šī filma ir ļoti līdzīga citam viņas darbam – "Pazudis tulkojumā", kas 2004. gadā ieguva "Oskara" balvu.

Skaļie svilpieni, kas atskanēja zālē, liecināja par noraidošu attieksmi pret šo patiesi diskutablo žūrijas lēmumu. Vilšanās ir arī Krievijas pārstāvjiem – krievu filmai "Stērstes" ("Ovsjanki"/"Silent Souls"), ko daudzi uzskatīja par festivāla līderi, tika balva par operatora darbu. Žūrijas speciālbalvu saņēma poļu režisora Jerži Skoļimovsa filma "Būtiskā nogalināšana" ("Essential Killing), kas stāsta par bēgļa no Afganistānas ciešanu un vardarbības ceļu Polijā. Amerikāņu aktieris Vinsents Gallo par lomu šajā filmā tika atzīts par labāko aktieri. 


"Sudraba lauvu" par labāko režiju saņēma formā izaicinošā politiskā farsa "Skumja balāde trompetei" ("Balada triste de trompeta") režisors  Alekss de la Iglesias. Žūrijas speciālbalvu tika amerikāņu režisoram Montem Hellmanam, vecākajam no Venēcijas konkursa dalībniekiem, kura darbs "Ceļš uz nekurieni" ("Road to Nowhere") stāsta par kādas kriminālfilmas uzņemšanas aizkulisēm. 


Par labāko aktrisi tika atzīta Arianne Labeda grieķu ģimenes drāmā "Attenberg". Savukārt labākās jaunās aktrises balva tika amerikāņu aktrisei Milai Kunisai no spēcīgās festivāla atklāšanas filmas – Darena Aranofska "Melnā gulbja" ("Black Swan").

Komentēt

Vārds *
Komentārs *
drošības kods *
secureimage