ENG

KINOSKOLA IESAKA

500 visu laiku filmu filmas ir kritiķu tandēma Ditas Rietumas un Normunda Naumaņa veidotās grāmatas 365 Dienas filmas papildināts izdevums. Abi autori jau sen bija iecerējuši atgriezties pie savas subjektīvās kino enciklopēdijas un izveidot papildinātu tās variantu. Pēc Normunda Naumaņa aiziešanas 2014.gada gada 12. septembrī šo ieceri ir realizējusi viņa kolēģe. Grāmata lasītājiem var būt par orientieri neizsmeļamajā kino piedāvājumā un aprakstīto filmu noskatīšanās ļaus samērā sistemātiski apgūt senākas un nesenākas kinovēstures esenci. >>>

Pasaulē

25.10.2010
Balva Dāvja Sīmaņa un Ginta Grūbes filmai

Starptautiskais televīzijas filmu festivāls Golden Prague ir prestiža TV mūzikas un dejas filmu un programmu skate, kas tiek rīkota sadarbībā ar EBU (Eiropas Raidorganizāciju savienību) un IMZ (Starptautisko Mūzikas un starptautisko mediju centru).  

Dokumentālā filma Pasaules skaņa piedāvā ieskatīties mūzikas tapšanas brīnumā, un starptautiskā žūrija britu TV speciālistes Heizelas Raitas (Hazel Wright) vadībā, pasniedzot balvu, novērtēja Pasaules skaņu kā „skaistu, maģisku, iztēli rosinošu filmu. Tā ir poētiska režija, aicinot skatītāju raudzīties apkārtējā pasaulē ar lielāku zinātkāri. Mūsdienu trauksmainajā pasaulē tas ir grūti sasniedzams uzdevums, bet šī filma to izdarījusi izcilā veidā”.

Filmu Pasaules skaņa no 22. līdz 28. oktobrim iespējams noskatīties kinoteātrī K.Suns Rīgā. Tuvākajā nākotnē filma tiks demonstrēta arī Ziemeļvalstu filmu dienās Lībekā (Vācijā), Eiropas filmu nedēļā Otavā (Kanādā), un Tbilisi Starptautiskajā filmu festivālā (Gruzijā) un Minskas Starptautiskajā Filmu festivālā (Baltkrievija).

Filma veidota filmu studijā Mistrus Media, režisori Dāvis Sīmanis un Gints Grūbe, operators Andrejs Rudzāts.


Komentēt

Vārds *
Komentārs *
drošības kods *
secureimage