ENG

KINOSKOLA IESAKA

500 visu laiku filmu filmas ir kritiķu tandēma Ditas Rietumas un Normunda Naumaņa veidotās grāmatas 365 Dienas filmas papildināts izdevums. Abi autori jau sen bija iecerējuši atgriezties pie savas subjektīvās kino enciklopēdijas un izveidot papildinātu tās variantu. Pēc Normunda Naumaņa aiziešanas 2014.gada gada 12. septembrī šo ieceri ir realizējusi viņa kolēģe. Grāmata lasītājiem var būt par orientieri neizsmeļamajā kino piedāvājumā un aprakstīto filmu noskatīšanās ļaus samērā sistemātiski apgūt senākas un nesenākas kinovēstures esenci. >>>

Pasaulē

25.10.2010
Pa Rubika ceļu uzvar Lisabonā
Zīmīgi, ka šī bija režisores otrā viesošanās Portugālē un, tāpat kā pirmajā reizē, viņa saņēma balvu - pirmoreiz Portugāli Laila Pakalniņa apmeklēja 1995. gadā ar filmu Prāmis, no starptautiskā īsfilmu festivāla Vila do Conde atgriežoties ar Manuela de Oliveiras balvu par labāko dokumentālo filmu.

Filma Pa Rubika ceļu ir smalka humora caurvīta eseja par dzīves plūdumu uz Rubika vārdā nosauktā veloceliņa, raibai velosipēdistu, skrējēju, mazu bērnu sabiedrībai mijoties ar suņu un putnu kompānijām. Filmu veidojis lielisks autoru kolektīvs - režisore Laila Pakalniņa, operators Uldis Jancis un skaņu režisors Anrijs Krenbergs.

Pirmizrādi Latvijā filma piedzīvoja 4. maijā Nacionālā Kino centra un Rīgas Kino muzeja organizētajā filmu maratonā kinoteātrī Rīga. Savukārt starptautiskā arēnā filma pirmo reizi tika demonstrēta 9. septembrī Venēcijas filmu festivālā, kur tā bija iekļauta konkursa programmā Orizzonti.

Studijā Kompānija Hargla producētā filma tapusi ar Nacionālā kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Šajās dienās filma Pa Rubika ceļu tiek demonstrēta arī starptautiskajā Jihlavas dokumentālo filmu festivālā Čehijā (26. - 31. oktobris, konkursa programmā Between the Sees) un Taivānas Dokumentālo filmu festivāla konkursa īsfilmu programmā (22. - 31. oktobris).

Kadrs no Lailas Pakalniņas filmas Pa Rubika ceļu
Kadrs no Lailas Pakalniņas filmas Pa Rubika ceļu

Komentēt

Vārds *
Komentārs *
drošības kods *
secureimage