ENG

KINOSKOLA IESAKA

500 visu laiku filmu filmas ir kritiķu tandēma Ditas Rietumas un Normunda Naumaņa veidotās grāmatas 365 Dienas filmas papildināts izdevums. Abi autori jau sen bija iecerējuši atgriezties pie savas subjektīvās kino enciklopēdijas un izveidot papildinātu tās variantu. Pēc Normunda Naumaņa aiziešanas 2014.gada gada 12. septembrī šo ieceri ir realizējusi viņa kolēģe. Grāmata lasītājiem var būt par orientieri neizsmeļamajā kino piedāvājumā un aprakstīto filmu noskatīšanās ļaus samērā sistemātiski apgūt senākas un nesenākas kinovēstures esenci. >>>

Pasaulē

05.12.2010
Eiropas filma 2010 - Rēgu rakstnieks

 

Skandalozais XX gs, režijas klasiķis Romāns Polaņskis tika atzīts par Eiropas labāko režisoru, viņš saņēma balvu arī kā šīs filmas scenārists (kopā ar Robertu Harrisu), par labāko Eiropas aktieri tika atzīts šīs filmas galvenās lomas tēlotājs Jūens Makgregors, par labāko Eiropas komponistu – filmas „Rēgu rakstnieks” mūzikas autors Aleksandrs Desplā, apbalvots tika arī šīs filmas mākslinieks Albrehts Konrāds.  Jāatzīmē, ka filmas pirmizrādes laikā Romāns Polaņsakis atradās apcietinājumā Šveicē, patlaban viņš atrodas Parīzē, no turienes ar „Skype” palīdzību režisors arī pateicās par Eiropas Kinoakadēmijas dāsno novērtējumu viņa filmai.

Viens no emocionālākajiem brīžiem šajā ceremonijā bija Eiropas Kinoakadēmijas vadītāja vācu režijas klasiķa Vima Vendersa uzstāšanās un apsveikuma vārdi izcilajam vācu aktierim Bruno Gancam, kurš saņēma balvu par mūža ieguldījumu.

Savukārt franču zvaigzne un ASV „Oskara” laureāte Žiljeta Binoša sveica otru šā gada Eiropas Kinoakadēmijas mūža balvas laureātu – Francijā dzīvojošo libāņu komponistu  Gabrielu Jaredu, kurš rakstījis mūziku gan britu režisora Entonija Mingellas filmām, gan arī leģendārajai „Amēlijai”.

Pati Eiropas Kinoakadēmijas ceremonija izcēlās ar raitumu, gaumi un pamatīgu igauniskā elementa klātbūtni. Ceremonijas budžets tiek lēsts uz 2 miljoniem eiro, savā ziņā tā uzskatāma par neoficiālo Tallinas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas 2011 atklāšanas pasākumu.

 

Pilns Eiropas Kinoakadēmijas balvu saraksts atrodams www.europeanfilmacademy.org.


Romāns Polaņskis un Jūens Makgregors
Romāns Polaņskis un Jūens Makgregors

Komentēt

Vārds *
Komentārs *
drošības kods *
secureimage