ENG

KINOSKOLA IESAKA

500 visu laiku filmu filmas ir kritiķu tandēma Ditas Rietumas un Normunda Naumaņa veidotās grāmatas 365 Dienas filmas papildināts izdevums. Abi autori jau sen bija iecerējuši atgriezties pie savas subjektīvās kino enciklopēdijas un izveidot papildinātu tās variantu. Pēc Normunda Naumaņa aiziešanas 2014.gada gada 12. septembrī šo ieceri ir realizējusi viņa kolēģe. Grāmata lasītājiem var būt par orientieri neizsmeļamajā kino piedāvājumā un aprakstīto filmu noskatīšanās ļaus samērā sistemātiski apgūt senākas un nesenākas kinovēstures esenci. >>>

Pasaulē

20.02.2011
Noslēdzies Starptautiskais Berlīnes kinofestivāls

Filma stāsta par šķiršanās drāmu mūsdienu Irānā, tā sajūsmināja gan festivāla žūriju, gan žurnālistus, gan kļuva par cieņas apliecinājumu Irānas kino tēlainībai un skaudrumam. 

Irānas kino tika pārstāvēts arī šī festivāla žūrijā – gan ļoti netradicionālā veidā. Režisors Džafars Panahi bija šī festivāla žūrijas loceklis, kaut tā norises laikā atradās cietumā Irānā. Visai kino pasaulei viņš kļuvis par simbolu mākslinieka tiesībām uz vārda un izteiksmes brīvību, kas Irānā netiek respektētas.

Godpilno „otro vietu” – Sudraba lāci ieguva ungāru režisora Bela Tāras filma „Turīnas zirgs” („The Turin Horse”). Askētiska, melnbalta meditācija par ikdienas rituāliem un eksistences trauslumu. Divus Sudraba lāčus – par izcilu operatora darbu un dizainu ieguvusi Meksikas filma „Balva” („Prize”). Savukārt Sudraba lāci par labāko scenāriju –  ASV, Albānijas un Dānijas atriebes drāma – „Asins piedošana” („The Forgiveness Of Blood”).

Latvija šajā Berlīnes festivālā piedalījās ar Vācijas presē atzinīgi novērtēto dokumentālo filmu "homo@lv", kā arī animācijas filmu "Zīļuks".


Komentēt

Vārds *
Komentārs *
drošības kods *
secureimage