ENG

KINOSKOLA IESAKA

500 visu laiku filmu filmas ir kritiķu tandēma Ditas Rietumas un Normunda Naumaņa veidotās grāmatas 365 Dienas filmas papildināts izdevums. Abi autori jau sen bija iecerējuši atgriezties pie savas subjektīvās kino enciklopēdijas un izveidot papildinātu tās variantu. Pēc Normunda Naumaņa aiziešanas 2014.gada gada 12. septembrī šo ieceri ir realizējusi viņa kolēģe. Grāmata lasītājiem var būt par orientieri neizsmeļamajā kino piedāvājumā un aprakstīto filmu noskatīšanās ļaus samērā sistemātiski apgūt senākas un nesenākas kinovēstures esenci. >>>

Pasaulē

01.03.2011
Oskari ir sadalīti

Savu pelnīto Oskaru saņēma arī aktieris Kolins Fērts par karaļa lomu šajā filmā, sumināts tika arī filmas režisors Roms Hūpers un tās scenārija autors. Kopumā Karaļa runa tika pie četrām Oskara balvām, to skaitā arī vērtīgākās –  kā labākā filma un par labāko režiju. Tikpat – četrus Oskarus ieguva arī Kristofera Nolana filma savdabīgais trilleris Pirmsākums, tā var lepoties ar panākumiem tehniskās kategorijās – labākie specefekti, operatiora darbs, arī skaņas režija. 


Solīto Oskaru ieguva arī Natālija Portmena par iekšējo dēmonu plosītas balerīnas lomu filmā Melnais gulbis. Tas gan bija vienīgais Oskars, kas tika šai filmai. Savukārt dubultuzvaru varēja svinēt boksa drāmas Cīnītājs aktieri  - gan Kristjens Beils, gan Melisa Leo saņēma Oskarus kā labākie otrā plāna lomās.


Oskara ceremoniju vadīja jaunās Holivudas zvaigznes Anna Heteveja un Džeimss  Franko, kas Oskaru vēsturē ieies gan kā jaunākie šova vadītāji. 


Komentēt

Vārds *
Komentārs *
drošības kods *
secureimage