ENG

KINOSKOLA IESAKA

500 visu laiku filmu filmas ir kritiķu tandēma Ditas Rietumas un Normunda Naumaņa veidotās grāmatas 365 Dienas filmas papildināts izdevums. Abi autori jau sen bija iecerējuši atgriezties pie savas subjektīvās kino enciklopēdijas un izveidot papildinātu tās variantu. Pēc Normunda Naumaņa aiziešanas 2014.gada gada 12. septembrī šo ieceri ir realizējusi viņa kolēģe. Grāmata lasītājiem var būt par orientieri neizsmeļamajā kino piedāvājumā un aprakstīto filmu noskatīšanās ļaus samērā sistemātiski apgūt senākas un nesenākas kinovēstures esenci. >>>

Pasaulē

11.09.2011
Noslēdzies Venēcijas festivāls
Fausts ir radošs un brīvs klasiskā Gētes darba interpretējums, ko Aleksandrs Sokurovs veicis kopā ar savu ilggadīgo scenāristu Juriju Arabovu. Filmā galvenajās lomās ir vācu aktieri, tās orģinālvaloda ir vācu, jo bez tās Gētes teksta interpretācija neesot iespējama, - tā uzskata režisors. Jēdzieniski šī filma pieliek punktu Sokurova veidotajai “varas tetraloģijai”, kas fokusējas uz cilvēka un varas attiecību izpēti. Tās ietvaros tapušas filmas par Ļeņinu (Vērsis), Hitleru (Molohs), Hirohito (Saule). Šī filma ir konsekvents art house darbs, kuram būs ārkārtīgi grūti atrast skatītāju uz patēriņu un izklaide orientētā auditorijā.


Sudraba lauvu – balvu par labāko režiju saņēma ķīniešu režisors Ren Šans Ren Hais (Ren Shan Ren Hai) par filmu Cilvēki kalni cilvēki jūra (People Mountain People Sea) – tas ir sociāli skarbs un dramatisks vēstījums par jaunu vīrieti, kurš atgriežas dzimtajā ciematā, lai atrastu brāļa slepkavu.

Žūrijas speciālbalvu saņēma itāļu filma – sociāla drāma Teraferma (režisors Emanuels Krialese (Emanuele Crialese).


Ar Volpi kausu – balvu labākajam aktierim - novērtēts spēcīgais un riskantais britu aktiera Maikla Fassbindera darbs filmā Kauns (Shame). Šajā britu režisora Stīva Makvīna darbā, kas bija viens no festivāla programmas līderiem, Fassbenders spēlē Ņujorkas “japīti”, kura dzīves satvars ir forsēta seksualitāte.


Volpi kausu kā labākā aktrise saņēma arī ķīniete Deanija Jipa (Deanie Yip) par lomu filmā Vienkāršā dzīve (A Simple Life), kuras galvenā varone ir kalpone, kas ilgus gadus strādājusi vienai ģimenei.


Venēcijas festivālā tika piešķirtas vēl virkne balvu - labākajam operatoram, labākajam scenāristam, labākajam jaunajam aktierim u.c. Jau festivāla norises laikā (no 31.augusta līdz 10.septembrim) balvu par mūža ieguldījumu saņēma itāļu režisors Marko Belokio, savukārt Jaeger - LeCoultre sponsorēto balvu saņēma amerikāņu aktieris un režisors Als Pačīno.


Pilns raksts lasāms www.diena.lv

Komentēt

Vārds *
Komentārs *
drošības kods *
secureimage