ENG

KINOSKOLA IESAKA

500 visu laiku filmu filmas ir kritiķu tandēma Ditas Rietumas un Normunda Naumaņa veidotās grāmatas 365 Dienas filmas papildināts izdevums. Abi autori jau sen bija iecerējuši atgriezties pie savas subjektīvās kino enciklopēdijas un izveidot papildinātu tās variantu. Pēc Normunda Naumaņa aiziešanas 2014.gada gada 12. septembrī šo ieceri ir realizējusi viņa kolēģe. Grāmata lasītājiem var būt par orientieri neizsmeļamajā kino piedāvājumā un aprakstīto filmu noskatīšanās ļaus samērā sistemātiski apgūt senākas un nesenākas kinovēstures esenci. >>>

Pasaulē

25.01.2012
Nosauktas Oskara nominācijas
Par labākā aktiera balvu cīnīsies Demjans Bišīrs par lomu filmā A Better Life, Džordžs Klūnijs (Pēcnācēji), Žans Dižardēns (Mākslinieks), Garijs Oldmens (Skārdnieks, drēbnieks, zaldāts, spiegs), Breds Pits (Naudas spēle).


Uz labākās aktrises Oskaru pretendē Glena Klouza (Alberts Nobss), Viola Deivisa (Kalpone), Rūnija Mara (Meitene ar pūķa tetovējumu), Merila Strīpa (Dzelzs lēdija) un Mišela Viljamsa (Septiņas dienas un naktis ar Merlinu).


Kā labākie otrā plāna aktieri ir nominēti Kenets Branags (Septiņas dienas un naktis ar Merlinu), Džona Hils (Naudas spēle), Niks Nolte (Warrior), Kristofers Plamers (Iesācēji/Beginners) un Maks fon Zīdovs (Extremely Loud and Incredibly Close).


Kā labākās otrā plāna aktrises ir nominētas Berenise Bežo (Mākslinieks), Džesika Čestina (Kalpone), Melisa Makārtija (Līgavas māsas), Dženeta Maktīra (Alberts Nobss) un Oktāvija Spensera (Kalpone).


Uz labākā režisora Oskaru pretendē  Vudijs Allens (Pusnakts Parīzē), Mišels Hazanavičs (Mākslinieks), Aleksandrs Peins (Pēcnācēji), Terenss Maliks (Dzīvības koks) un Martins Skorsēze (Hugo).


Kategorijā Labākais oriģinālscenārijs ir nominētas filmas Mākslinieks, Līgavas māsas, Riska robeža, Pusnakts Parīzē un Irānas filma Šķiršanās (A Separation). Kategorijā Labākais adaptētais scenārijs - Pēcnācēji, Hugo, Marta Īdas, Naudas spēle un Drēbnieks, skārdnieks, zaldāts, spiegs.


Kategorijā Labākā ārzemju filma nominētas filmas ir Bullhead (Beļģija), Footnote (Izraēla), In Darkness (Polija), Monsieur Lazhar (Kanāda) un A Separation (Irāna).

84. gadskārtējā Oskara balvu pasniegšanas ceremonija norisināsies 26. februārī Losandželosā, Kodak kinoteātrī.


Komentēt

Vārds *
Komentārs *
drošības kods *
secureimage