ENG

KINOSKOLA IESAKA

500 visu laiku filmu filmas ir kritiķu tandēma Ditas Rietumas un Normunda Naumaņa veidotās grāmatas 365 Dienas filmas papildināts izdevums. Abi autori jau sen bija iecerējuši atgriezties pie savas subjektīvās kino enciklopēdijas un izveidot papildinātu tās variantu. Pēc Normunda Naumaņa aiziešanas 2014.gada gada 12. septembrī šo ieceri ir realizējusi viņa kolēģe. Grāmata lasītājiem var būt par orientieri neizsmeļamajā kino piedāvājumā un aprakstīto filmu noskatīšanās ļaus samērā sistemātiski apgūt senākas un nesenākas kinovēstures esenci. >>>

Pasaulē

24.10.2009
Fon Trīrs saņem Ziemeļvalstu padomes balvu
“Protams, es esmu laimīgs, un domāju, ka tas vienkārši fantastiski,” intervijā radio sacījis Larss fon Trīrs, piebilstot, ka nav gaidījis, ka balvu varētu saņemt filma, kas izraisījusi tik pretrunīgas atsauksmes. “Acīmredzot pārējās Ziemeļvalstu filmas patiešām ir sliktas, ja jau manējā ir atzīta par šā gada labāko filmu,” piebildis Larss fon Trīrs.

Balvu 350 000 dāņu kronu vērtībā (47 000 eiro) Larsam fon Trīram pasniegs 27.oktobrī Stokholmā. Ziemeļu Padome ir strapvalstu organizācija, kas apvieno Dāniju, Somiju. Norvēģiju un Zviedriju. Filmas “Antikrists” divi seansi jau notikuši Rīgā notiekošajās Ziemeļvalstu filmu dienās. No 23.oktobra “Antikrists” skatāms “Parex Plaza” repertuārā.

Interviju ar Larsu fon Trīru lasiet www.diena.lv

Komentēt

Vārds *
Komentārs *
drošības kods *
secureimage