ENG

KINOSKOLA IESAKA

500 visu laiku filmu filmas ir kritiķu tandēma Ditas Rietumas un Normunda Naumaņa veidotās grāmatas 365 Dienas filmas papildināts izdevums. Abi autori jau sen bija iecerējuši atgriezties pie savas subjektīvās kino enciklopēdijas un izveidot papildinātu tās variantu. Pēc Normunda Naumaņa aiziešanas 2014.gada gada 12. septembrī šo ieceri ir realizējusi viņa kolēģe. Grāmata lasītājiem var būt par orientieri neizsmeļamajā kino piedāvājumā un aprakstīto filmu noskatīšanās ļaus samērā sistemātiski apgūt senākas un nesenākas kinovēstures esenci. >>>

Pasaulē

01.12.2009
"Mūsdienu apokalipse" atzīta par pēdējo 30 gadu labāko filmu
Otrajā vietā  iebalsota Stīvena Spīlberga holokausta drāma "Schindler's List"/"Šindlera saraksts", trešajā - vācu režisora  Floriāna Henkela fon Donersmarka filma "The Lives of Others"/"Citu dzīves".

"Šī grandiozā Kopolas filma ir cienīga uzvarētāja, tās skaidrais pretkara vēstījums, monumentālā aktierspēle un žilbinošā filmas veidošanas tehnika ir izturējusi laika pārbaudījumu, padarot to tikpat nozīmīgu kritiķiem šodien kā tad, kad tā ieguva labākās filmas balvu mūsu pirmajā apbalvošanas ceremonijā pirms 30 gadiem," paziņojis apvienības priekšsēdis Džeisons Solomonss.


Pēdējo 30 gadu desmit labākās filmas

1. "Apocalypse Now"/"Mūsdienu apokalipse"

2. "Schindler’s List"/"Šindlera saraksts"

3. "The Lives of Others/"Citu dzīves"

4. "Unforgiven"/"Nepiedots"

5. "Brokeback Mountain"/"Kuprainais kalns"

6. "Cinema Paradiso"

7. "L.A. Confidential"/"Losandželosa konfidenciāli"

8. "Fargo"

9. "Distant Voices, Still Lives"/"Tālās balsis, klusās dabas

10. "The King of Comedy/"Komēdijas karaLis"


Komentēt

Vārds *
Komentārs *
drošības kods *
secureimage