ENG

KINOSKOLA IESAKA

500 visu laiku filmu filmas ir kritiķu tandēma Ditas Rietumas un Normunda Naumaņa veidotās grāmatas 365 Dienas filmas papildināts izdevums. Abi autori jau sen bija iecerējuši atgriezties pie savas subjektīvās kino enciklopēdijas un izveidot papildinātu tās variantu. Pēc Normunda Naumaņa aiziešanas 2014.gada gada 12. septembrī šo ieceri ir realizējusi viņa kolēģe. Grāmata lasītājiem var būt par orientieri neizsmeļamajā kino piedāvājumā un aprakstīto filmu noskatīšanās ļaus samērā sistemātiski apgūt senākas un nesenākas kinovēstures esenci. >>>

Pasaulē

05.02.2010
Izcilais Sapieris pret grāvēju Avatars

Kventina Tarantino Otrā pasaules kara drāma Inglourious Basterds/Bēdīgi slavenie mērgļi nominēta astoņās kategorijās, tostarp kā labākā filma. Sešas nominācijas saņēmusi drāma Dārgumiņš/Precious: Based on the Novel Push by Sapphire - dramatisks stāsts par afroamerikāņu tīni, kuru regulāri izvaro pašas tēvs - viņas mātei to akceptējot. Piesātinātā, sociāli skarbā drāma bija pērnā gada Sandānsas kinofestivāla atklājums. Tolaik tās kārdinošākais elements šķita ASV popzvaigznes Meraijas Kerijas parādīšanās sīkā sociālās darbinieces lomiņā - bez grimma un ierastā "glamūra". Tagad Oskariem kā labākās aktrises nominētas līdz tam faktiski nepazīstamās - Monika (mātes lomā) un Gaborija Saideba (meitas, Dārgumiņa, lomā).

 

Par Oskaru labākās filmas kategorijā sacentīsies Kamerona un Bigelovas filmas, kā arī sporta drāma Aklā puse/The Blind Side, 9.rajons/District 9, Jūtu audzināšana/An Education, jau minētā Tarantino filma Inglourious Basterds, Augstu gaisā/Up in the Air, Dārgumiņš/Precious: Based on the Novel Push by SapphireNopietnais vīrs/A Serious Man un animācijas filma Up/Augšup.

 

Kamerons un Bigelova, kas astoņdesmito un deviņdesmito gadu mijā bija precējušies, cīnīsies arī par labākā režisora balvu. Uz šo balvu pretendē arī Kventins Tarantino, Džeisons Reitmans par filmu Augstu gaisā/Up in the Air, kā arī Lī Denielss par filmu Dārgumiņš/Precious: Based on the Novel Push by Sapphire.

 

Par labākās aktrises Oskaru sacentīsies Merila Strīpa (Džulī un Džulija/Julie & Julia), Sandra Buloka Aklā puse/The Blind Side, Kerija Maligana (Jūtu audzināšana/An Education), Helēna Mirena (Pēdējā stacija/The Last Station) un Gaborija Saideba Dārgumiņš.

 

Vīriešu konkurencē par labākā aktiera Oskaru sacentīsies Džefs Bridžess, Džordžs Klūnijs, Kolins Fērts, Morgans Frīmens un Džeremijs Reners.

 

Labākās otrā plāna aktrises balvai nominētas Penelope Krusa, Monika (Mo'Nique), Anna Kendrika, Vera Farminga un Megija Gilenhola. Uz šo pašu balvu aktieru vidū pretendē Kristofs Valcs, Vūdijs Harelsons, Kristofers Plamers, Mets Deimons un Stenlijs Tuči.

 

Oskari tiks pasniegti svinīgā ceremonijā Losandželosā 7.martā.


Gaborija Saideba filmā
Gaborija Saideba filmā "Dārgumiņš"

Komentēt

Vārds *
Komentārs *
drošības kods *
secureimage