ENG

KINOSKOLA IESAKA

500 visu laiku filmu filmas ir kritiķu tandēma Ditas Rietumas un Normunda Naumaņa veidotās grāmatas 365 Dienas filmas papildināts izdevums. Abi autori jau sen bija iecerējuši atgriezties pie savas subjektīvās kino enciklopēdijas un izveidot papildinātu tās variantu. Pēc Normunda Naumaņa aiziešanas 2014.gada gada 12. septembrī šo ieceri ir realizējusi viņa kolēģe. Grāmata lasītājiem var būt par orientieri neizsmeļamajā kino piedāvājumā un aprakstīto filmu noskatīšanās ļaus samērā sistemātiski apgūt senākas un nesenākas kinovēstures esenci. >>>

Atsauksmes

Par Kinoskolu. Ja es būtu filma, es gribētu dzīvot Kinoskolā. Tur par mani runātu, domātu, manī iegrimtu – viss ap mani vien grozītos... Vai es neizlausos pēc vienas egocentriskas, ambiciozas, uzmanību alkstošas filmas? Kino jomā tas, protams, nebūtu nekāds brīnums vai retums. Visi tur tādi. Bet Kinoskolā (nekad neticēšu, ka tie būtu attāluma un ilgu izraisīti maldi), tur ir vēl kaut kas, kas mazliet narcistisko filmu varētu izglābt. Tur ir cilvēki, kurus patiešām un no sirds interesē – arī kino, bet, iespējams vēl vairāk, tas, kas ir aiz kino. Tas, kā dēļ tam vispār ir jēga būt. Katram no viņiem tas var būt kaut kas cits, var būt pat nedefinējams un līdz galam nesaprotams, bet īstā, dzīvā, cilvēciskā interese par to, ir Kinoskolas magnēts. Tad arī kino kļūst par instrumentu, ko ir vērts iepazīt – aizraujošu un brīnišķīgu, bet tikai instrumentu. Kinoskolas magnēts velk atpakaļ (neesmu vienīgā, kas to saka). Pavisam interesanti būtu, ja es, kā filma varētu piedzimt Kinoskolā.
>>>

Gribēju pateikt lielu paldies par lekcijām kinovēsturē. Tā turpināt un tiešām ceru, ka viss turpināsies rudenī tādā pašā, ja ne labākā līmenī. No saturiskā viedokļa man pašam Kinoskolas apmeklējumi pavēra jaunu skatu uz kino kā tādu un tiešām jūtu, ka šobrīd kino skatos ar citām acīm un izpratni. Ļoti gribētos turpināt iesākto.
 
Lekcijas no saturiskā viedokļa bija labas. Iespējams vēl dziļāku izpratni par režisoriem dotu vairāk darbs interaktīvās grupās, piemēram, noskatoties kādu fragmentu grupas ietvaros varētu izspriest tā jēgu, iespējams kontekstā ar tā laika vēstures notikumiem, režisora dzīvi utt.
 Visādi citādi veiksmi darbos!
>>>

Esmu apmeklējusi gandrīz visas Kinoskolas nodarbības kinovēsturē un tiešām ļoti priecājos, ka rudenī nejauši atklāju šo projektu. Dažu mēnešu laikā esmu iemācījusies daudz ko jaunu par kino un par dažiem no saviem mīļākajiem režisoriem. Ļoti patika, ka pēc katras nodarbības bija iespēja palikt un skatīties filmu un ļoti interesanti bija arī tas, ka pāris reizes bija atnākušas latviešu režisores. Ļoti labprāt apmeklētu Kinoskolas nodarbības arī turpmāk.  Paldies, Jums!
>>>

Vēlos teikt LIELU PALDIES par Lieliskajām kinovēstures lekcijām visa mācību gada garumā!
PALDIES, PALDIES, PALDIES!
Paldies pasniedzējiem, paldies dalībniekiem, paldies apstākļiem, pateicoties kuriem nonācu Kinoskolā! ;-)
Katra sestdiena ( lai arī garas stundas), kas tika pavadīta omulīgajās Spīķeru kim? telpās - vērtīgs ieguldījums zināšanās un izpratnē par kino mākslu, kas, personīgi man, ir ļoti saistoša..
Atmosfēra, kas valda lekcijās ir īpaša - jo vienkopus ir tie, kam patīk. Tā nav skola - pienākuma pēc, tā ir skola - labpatikas pēc :-)!
Ar nepacietību gaidu nākamās lekcijas - kuras noteikti BŪS! :-))))
PALDIES visiem!
Uz tikšanos!
>>>

Gribēju arī pateikt lielu paldies par brīnišķīgajām nodarbībām, kas jau bijušas! Iepriekšējos gados pirms Kinoskolas izveidošanas Latvijā noteikti nebija tamlīdzīgas iespējas apgūt kino vēsturi nopietnākā veidā, nekā to darot pašmācības ceļā. Jau kādu laiku atpakaļ es tādēļ nolēmu doties uz kādu no skolām ārpus Latvijas, jo ļoti vēlētos ar kino nodarboties arī profesionāli. Montāžas nodarbības bija man sevišķi interesantas, jo bija iespējas arī pašam kaut ko vismaz pamēģināt samontēt. Katrā ziņā kino, šķiet, ir mākslas forma, ko gan teorētiski iepazīt, gan apgūt vismaz pamatos ir ļoti liels un pamatīgs darbs. Tādēļ priecājos par katru pasākumu, ko rīkojāt - cerams, arī nākotnē sekos līdzīgas iespējas! Kinoskolas nodarbības ir viena no lietām, kas man noteikti pietrūks nākamgad, ja pēc vidusskolas beigšanas studēšu ārzemēs.
>>>

Man vienmēr ir paticis kino, bet, sākot iet uz kinovēstures lekcijām, sāku to arī izprast.

Lektoru plašās zināšanas, aizrautība ar kādu viņi stāsta par slaveniem režisoriem, neizsīkstošais humors liek paiet trijām stundām kā nebijušām. Jūs ne tikai paverat durvis uz plašo kinopasauli, bet radāt vēlēšanos būt daļai no tās.
Paldies.
>>>