ENG

KINOSKOLA IESAKA

500 visu laiku filmu filmas ir kritiķu tandēma Ditas Rietumas un Normunda Naumaņa veidotās grāmatas 365 Dienas filmas papildināts izdevums. Abi autori jau sen bija iecerējuši atgriezties pie savas subjektīvās kino enciklopēdijas un izveidot papildinātu tās variantu. Pēc Normunda Naumaņa aiziešanas 2014.gada gada 12. septembrī šo ieceri ir realizējusi viņa kolēģe. Grāmata lasītājiem var būt par orientieri neizsmeļamajā kino piedāvājumā un aprakstīto filmu noskatīšanās ļaus samērā sistemātiski apgūt senākas un nesenākas kinovēstures esenci. >>>

Lektori un vieslektori

Dāvis Sīmanis

Kinorežisors, montāžas režisors

Dāvis Sīmanis juniors (1980) filmu uzņemšanas laukumus pazīst kopš bērnības - viņa tēvs ir izcilais kinooperators Dāvis Sīmanis (1942-2007). Dāvis Sīmanis ir ieguvis Maģistra grādu Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē (2005).

No 17 gadu vecuma strādājis studijā Kaupo Filma, apgūstot operatora un montāžas režisora profesijas. Strādājis par operatora asistentu un montāžas režisoru. Par dokumentālās filmas Filozofs izbēdzis (2005, režisors U.Tīrons) montāžu ticis nominēts Lielā Kristapa balvai.

Viņa debija režijā -  dokumentālā filma Versija. LNO (2006) ieguva Lielā Kristapa balvu. Šai balvai nominēta arī Dāvja Sīmaņa  īsmetrāžas dokumentālā filma Zīmētājs (2007) un pilnmetrāžas dokumentālā filma Valkyrie Limited (2009). Tapšanas procesā ir dokumentālās filmas Pa-saules skaņa (kopā ar G.Grūbi) un Pēdējā tempļa hronikas, kas meklē mitoloģiskas struktūras jaunās LNB ēkas celtniecībā.                   

Dāvis Sīmanis raksta analītiskus un filozofiskus apcerējumus par kino, publicējas žurnālos Rīgas Laiks un Studija.