ENG

KINOSKOLA IESAKA

500 visu laiku filmu filmas ir kritiķu tandēma Ditas Rietumas un Normunda Naumaņa veidotās grāmatas 365 Dienas filmas papildināts izdevums. Abi autori jau sen bija iecerējuši atgriezties pie savas subjektīvās kino enciklopēdijas un izveidot papildinātu tās variantu. Pēc Normunda Naumaņa aiziešanas 2014.gada gada 12. septembrī šo ieceri ir realizējusi viņa kolēģe. Grāmata lasītājiem var būt par orientieri neizsmeļamajā kino piedāvājumā un aprakstīto filmu noskatīšanās ļaus samērā sistemātiski apgūt senākas un nesenākas kinovēstures esenci. >>>

Lektori un vieslektori

Dita Rietuma

Dr.art. Kinokritiķe, teorētiķe

Mākslas zinātņu doktore, studējusi Maskavas Kinematogrāfijas institūtā kritikas un teorijas fakultātē (VVKI) un Latvijas Universitātē. Stažējusies Ņujorkas Universitātes Tiša Mākslas skolā – vienā no labākajām ASV kinoskolām. Darbojas aktīvajā kino kritikā – ilggadīga laikraksta Diena kritiķe un redaktore. Lektore J.Stradiņa universitātē. Publikācijas Latvijas presē kopš 1992.gada – Diena, Studija, Kinoraksti u.c.


Četru grāmatu – Planēta NeHolivuda (2002), 365 Dienas filmas (kopā ar Normundu Naumani, 2005), Personības. Parādības. Personīgi (kopā ar Normundu Naumani, 2009) un Film Noir. No pagātnes līdz mūsdienām (2014) – autore.

Vadījusi kino popularizējošus raidījumus LTV, lasījusi lekciju kursus Latvijas Kultūras akadēmijā, Latvijas Universitātē, J.Stradiņa universitātē, kā arī semināru Baltijas Mediju skolā (Tallinas universitātē).

Darbojusies Starptautisko kinofestivālu kritiķu žūrijās (Venēcijā, Kotbusā, Salonikos, Stokholmā  u.c.). Starptautiskās kinokritiķu federācijas (FIPRESCI) Latvijas nodaļas dibinātāja. Valsts Kultūrkapitāla Fonda Kino padomes eksperte un Latvijas Kultūras ministrijas Filmu Padomes locekle.