ENG

KINOSKOLA IESAKA

500 visu laiku filmu filmas ir kritiķu tandēma Ditas Rietumas un Normunda Naumaņa veidotās grāmatas 365 Dienas filmas papildināts izdevums. Abi autori jau sen bija iecerējuši atgriezties pie savas subjektīvās kino enciklopēdijas un izveidot papildinātu tās variantu. Pēc Normunda Naumaņa aiziešanas 2014.gada gada 12. septembrī šo ieceri ir realizējusi viņa kolēģe. Grāmata lasītājiem var būt par orientieri neizsmeļamajā kino piedāvājumā un aprakstīto filmu noskatīšanās ļaus samērā sistemātiski apgūt senākas un nesenākas kinovēstures esenci. >>>

Lektori un vieslektori

Daira Āboliņa

Kinokritiķe, teorētiķe

Beigusi Latvijas Universitātes žurnālistikas un Maskavas Kinematogrāfijas institūta kino kritikas un teorijas fakultātes. Kopš 90.gadu sākuma veidojusi raidījumus, kas veltīti kino procesa atspoguļojumam Latvijā un ārzemēs –  Aci pret aci u.c. Raidījumu, kas atspoguļo iknedēļas kinorepertuāra aktualitātes Ekrāna jaunumi, Zootrops (LTV), autore un veidotāja. Kino tēmai veltītu publikāciju autore Latvijas presē.

Videofilmu Valdemārs Zandbergs (2005), Lilita baltā. Lilita melnā (2004) scenāriste un producente, videofilmu 7 sejas (1997) un Kuģi bez jūras (1996) režisore. LTV raidījuma 100 gr. kultūras redaktore, kinoteātra Rīga programmu vadītāja.

Bijusi Kultūrkapitāla Filmu padomes eksperte, Nacionālā Kino centra stratēģiskās padomes locekle, joprojām Kultūras Ministrijas Filmu padomes locekle u.c. Starptautiskās Kinokritiķu asociācijas (FIPRESCI) Latvijas nodalās vadītāja.